Blynai ir greitai pagaminama tešla
Pasiruošimas: 
Gaminimas: 
Visas laikas: 
Porcijos: 3 - 4
 
Purūs ir greitai pagaminami blynai. Kepami keptuvėje be aliejaus; patiekiami su trintomis uogomis, medumi ar klevų sirupu.
Ingredientai
 • 300 ml pieno
 • 225 g miltų
 • 2½ arb. š. kepimo miltelių
 • žiupsnio druskos
 • 1½ valg. š. cukraus
 • 2 didelių kiaušinių
 • 30 g išlydyto sviesto (atvėsinto)
 • 1 arb. š. vanilės ekstrakto (nebūtina)
Gaminimas
 1. Sudėkite visus produktus į elektrinę kokteilinę/maisto trintuvą ir viską išplakite iki vientisos masės. Jei prie sienelių prilimpa miltų, išjunkite plakimą, nuo sienelių nuimkite miltus/pamaišykite ir dar kartą plakite. Gauta tešla būna labai švelni/silkinė.
 2. Įkaitinkite keptuvę be aliejaus ir laikykite ant vidutinės kaitros. Pilkite tešlos į keptuvę ir kepkite, kol paviršius ims burbuliuoti. Tada apverskite blynus ir dar šiek tiek pakepkite iš kitos pusės.
 3. Patiekite su uogiene, trintomis uogomis, mėgstamu sirupu, vaisiais ar kitais pagardais.
Pastabos
KĄ DARYTI, JEI NETURIU KOKTEILINĖS?
Produktus galite sumaišyti dubenyje ir sutrinti rankiniu blenderiu. Jei ir jo neturite, tuomet eiga būtų tokia: išplakate kiaušinius su cukrumi, įplakate kitus skystus produktus. Tuomet po truputi įplakate miltus ir sausus produktus.

KAIP PATOGIAU FORMUOTI BLYNUS KEPTUVĖJE?
Patogu tešlą dėti ne šauktų, o tiesiog pilti tiesiai iš kokteilinės į keptuvę. Jei jūsų kokteilinė neturi tarsi smailesnio snapelio pilti, tešlą galite perpilti į indą, skirtą matuoti skysčių turiu ar pan. Svarbiausia jis turėtų snapelį, patogų pilti.

KAIP IŠLAIKYTI BLYNUS ŠILTUS, KOL KEPA KITOS PORCIJOS?
Ant elektrinės kaitlentės pastatau lėkštę ir įjungiu mažiausią kaitrą. Lėkštė nuolatos būna karštą ir blynai išlieka šilti. Jei turite dujinę - tuomet lėkštę galime uždėti ant karšto puodo su vandeniu (kylantys garai šildys lėkštę). Dar vienas variantas, įkaitinti šiek tiek orkaitę ir joje laikyti iškeptus blynus, kol iškeps likusios porcijos.
Recipe by Skanios Dienos at http://skaniosdienos.lt/blynai-ir-greitai-pagaminama-tesla/