Valgomos gėlės – jau ne jokia naujiena. Per pastaruosius metus idėja, jog gėlėmis galima ne tik gėrėtis, bet ir gražinti patiekalus, plačiai paplito ir Lietuvoje. Kitaip sakant – nieko jau nenustebinsi. Jų galima sutikti salotose, sezoniniuose patiekaluose ar tortų papuošimuose. Mane visi žiedai ir spalvos be galo traukia, mėgstu gėles ne tik vazoje ar darželyje, bet ir maiste. Manau, šią tendenciją mano puslapio lankytojai pastebėjo – kai tik prasideda sezonas – žiedais puošiu savo nuotraukas. Taip pat mėgstu eksperimentuoti… pavyzdžiui dariau bijūnų žiedų sirupą .
Cukruotos gėlės vienas iš eksperimentų, kurį norėjau išbandyti pastaruosius metus. Deja, praeitais metais gėlės nužydėjo greičiau nei aš to ėmiausi. Tad šiemet pasimokiau ir alyvų žiedus paverčiau cukriniais papuošimais. Bet koks nuostabus tai dalykas! Maži žiedeliai sustingsta ir tampa dekoracijomis, kurios fantastiškai tiktų tortams, keksiukams, pyragaičiams ir begalei kitų desertų. Apie tokį gėlių paruošimą rašė Su Šaukštu Aplink Pasaulį, ji dalinosi cukruotais našlaičių žiedais. Būtinai paskaitykit – manau atrasit šį tą įdomaus.
Prieš renkantis gėles – įvertinkite savo kantrybės lygį. Pavyzdžiui alyvų žiedai užima nemažai laiko, ypač jei žiedeliai labai smulkūs. Mes mėginamo violetines ir baltas alyvas. Pastarųjų žiedai buvo didesni ir darbas buvo kur kas lengvesnis. Mačiau, jog yra iš ties stambiais žiedeliais žydinčių alyvų – su jomis būtų lengviau krapštytis ir rezultatas būtų įspūdingesnis. Ypač jei tamsiai violetinės! Taip pat – rinkitės švarioje aplinkoje augančius augalus (ne šalia kelio, vidury miesto ar pan). Vienaip ar kitaip pasiruoškite, jog tai bus netrumpa meditacija. Tad arba pasileiskite malonios muzikos, arba susiraskite kompanioną, kuris jums padės ir bus šimteriopai smagiau.
CUKRUOTI ALYVŲ ŽIEDAI
Įrankiai:
- Kepimo popierius (patiesimui),
- Švarūs teptukai: vienas smulkus baltymui ir kitas stambesnis cukraus pudrai.
Gėlių cukravimui:
- 1 kiaušinio baltymas,
- cukraus pudra,
- alyvų žiedai.
Gaminimas:
1. Pasiruoškite darbo erdvę – išklokite ją kepimo popieriumi, taip pat pasiruoškite padėklą ar lentelę, kurią taip išklokite kepimo popieriumi. Ant jos džiovinsite žiedus.
2. Stiklinėje lengvai išplakite kiaušinio baltymą. Į kitą dubenėlį persijokite cukraus pudrą, kad neliktų nereikalingų gumulėlių. Nuskinkite gėlių žiedus ir pasidėkite šalia.
3. Smulkų teptuką pamirkykite kiaušinio baltymuose ir kruopščiai juo aptepkite visą gėlės žiedą. Tuomet didesnį teptuką pamirkykite cukraus pudroje ir apipudruokite kiaušinio baltymu apteptą žiedą. Kadangi žiedas drėgnas, cukraus pudros teptukas taip pat ims šlapti, tad karts nuo karto teks jį nuvalyti į popierių ar servetėlę.
4. Cukraus pudra apteptus žiedus dėkite ant kepimo popieriumi iškloto padėklo ir palikite džiūti 1 – 2 dienas. Džiovinimo laikas priklausomai nuo jų dydžio. Išdžiuvę žiedai gerai išlaikys savo formą, turės balkšvą atspalvį nuo cukraus.
5. Paruoštus žiedus laikykite sandariame inde (pavyzdžiui stiklainėlyje). Svarbu, jog į indą nepatektų drėgmė. Tokius žiedus galima laikyti iki metų laiko.
- Galite rinktis įvairių gėlių žiedus ir lapelius: našlaites, rugiagėles, saulutes, jazminus, saulėgrąžas, bijūnus, mėtas, šalavijus, medetkas, rožes, gvazdikus.
- Spalvingos gėlės puikiai atrodys ant baltų tortų ar pyragaičių. Tikrai nustebintumėte tokiu papuošimu ne vieną draugą!
Egle says
Ačiū už puikią idėją. Puošdavau tortus gyvom gėlėm, o dabar ir suvalgyt dar galėsim:)gaila, kad pavasaris praėjo, bandysim su kitom gėlėm.
Marta says
Egle, labai šaunu! Visuomet galite mėginti su kitomis valgomomis gėlėmis. Kad ir su rožėmis. 🙂