Vieną vakarą nusprendėm, jog reikia keliauti pavalgyti į miestą ir išsirinkti restoraną be mėsos. Vien tam, kad vakarienė būtų lengvesnė, o kartu ir pasisemti naujų skonių ar idėjų. Mintyse prabėgome kokius taškus žinome ir kur dar nesame buvę, prisiminėm vietą Vilniaus senamiestyje pavadinimu „Vieta”. Nuėjome į tą mini restoranėlį/kabakėlį. Žmonių buvo, net staliukai rezervuoti. Užsisakiau sūrio kepsnį su salotomis. Paulius užsisakė keptą tofu su salotomis. Atnešė mūsų patiekalus – kepti sūriai, salotos ir salsos indelis šalia. Pradėjus valgyti mane apėmė jausmas, kad kažko stebuklingo už 5-6 eurus tikriausiai tikėtis nereikėjo. Maistas toks simple-stupid. Gal ir mandrai skambės, bet be didesnio jausmo, idėjos ar kokybės. Ir nors sūriai buvo norma, tuomet pamačiau iš kokios tirpios kakavos jie ruošia gėrimus – pradėjau tikėtis, kad mūsų sūriai geresni nei ta kakava.
Kai kaina palyginti maža Vilniaus centrui, stipriai į širdį to neimi, tiesiog tai neteikė jokio džiaugsmo. Mane labiausiai nustebino, kad tokioje ale vegan/vegeterian friendly vietoje pateikiamos salotos be didesnio skonio. Be jokio cinkelio. Negana to, jog pomidorai ir agurkai šiuo metu turi tikrai mažai skonio, jie buvo patiekti tik su druska, pipirais ir aliejumi. To pilnai užtektų jei pomidoras būtų saldus, o agurkas jau kvepėtų iš tolo. Nuvylė, jog tokia vieta neturi jokio salotų užpilo ar padažo, kuris pagyvintų skonius. Ir apskritai suteiktų nuotaikos visam patiekalui.
Pavalgėm, išėjom ir kartu nutarėm, kad vis dėlto mes skaniau valgyti pasidarom nei šioje vietoje. Nežinau, kaip jums, bet man labiausiai abidna būna, kaip pavalgius suprantu, kad pati geriau įdomiau pasigaminčiau. Arba kad pati geresnius produktus naudoju nei restorane, kuriame valgiau.
Kalbant toliau apie salotas, namuose mes dažniausia gaminame salotų padažus. Kol nėra šviežių kaimo gėrybių, tik aliejumi ir druska gardiname kai būna tinginystės metas. Dažniausias mūsų pasirinkimas – garstyčių ir medaus padažas, kuris yra tikra klasika. Turi švelnios rūgštelės, šiek tiek saldumo ir garstyčių aštrumo. Pilame jį ant visų žalių salotų.
Salotų padažo paruošimas yra vieni juokai. Sudedami visi ingredientai į stiklainėlį, stipriai pakratomi ir vuolia – padažas paruoštas. Nesu bandžiusi jokių pirktinių salotų padažų, bet kai taip lengva pasigaminti savo variantą ir naudoti tikrai gerus produktus, kaži ar verta net dairytis į parduotuvių lentynose esančius.
Jei niekada nesate bandę naudoti salotų padažo – pažadu, kad pabandę, imsite jį naudoti labai dažnai. Nes net žalių lapų salotos, gali būti labai skanios, panaudojant puikų užpilą. Garstyčių ir medaus salotų padažas – puikus pasirinkimas pirmam bandymui.
- 2 arb. š. skysto medaus
- 2 arb. š. grūdėtų garstyčių
- 1 arb. š. dižono garstyčių (ar kitų įprastų garstyčių)
- 2½ valg. š. šviežiai spaustų citrinos sulčių
- 7 valg. š. kokybiško alyvuogių aliejaus
- žiupsnio druskos
- žiupsnio šviežiai maltų juodųjų pipirų
- Sudėkite visus ingredientus į nedidelį stiklainėlį (ar kitą indą su dangčiu), uždenkite ir gerai pakratykite, kol padažas taps vientisas.
KOKIAM KIEKIUI SALOTŲ UŽTENKA ŠIO PADAŽO? Šio pagaminto padažo užtenka labai dideliam dubeniui salotų. Arba porai kartų vidutinio dydžio dubenio salotoms.
KAIP LAIKYTI? Jei padažo nesunaudojate iš karto - jį laikykite šaldytuve. Rekomenduoju sunaudoti per keletą dienų.
KAIP PRITAIKYTI SKONĮ PAGAL SAVE? Kai pagaminsite padažą - jį paragaukite. Galbūt norėsite daugiau druskos, o galbūs rūgštelės.Tuomet įdėkite šiek tiek daugiau norimo ingrediento ir dar kartą uždengę pakratykite.
KOKĮ ALYVUOGIŲ ALIEJŲ RINKTIS? Rinkitės šalto spaudimo kokybišką alyvuogių aliejų. Asmeniškai tokiam užpilui renkuose švelnesnio skonio alyvuogių aliejų. Jei įsigysite išspaudų ar prastesnį aliejų - užpilas gali turėti nemalonų kartoką poskonį. Tad prieš gaminant užpilą - paragaukite aliejaus. Alyvuogių aliejus yra specifinis, tačiau turi būti malonaus skonio.
Error: No connected account.
Please go to the Instagram Feed settings page to connect an account.
Diana says
Kartus aliejus????
http://www.tikrasaliejus.lt/visa-tiesa-apie-alyvuogiu-alieju/kaip-issirinkti-alyvuogiu-alieju-15/lt/
Kokybiško alyvuogių aliejaus savybės:
kartumas. Aliejus turi būti šiek tiek kartus. Kuo kartesnis aliejus, tuo daugiau jame polifenolių. Toks aliejus bus pagamintas iš žalių, nepilnai sunokusių alyvuogių. Tačiau tą sau gali leisti tik aukščiausios kokybės siekiantys ūkiai. Mat kuo alyvuogės labiau sunoksta, tuo daugiau aliejaus iš jų galima išspausti (iš pilnai sunokusių alyvuogių galima išspausti daugiau nei du kartus daugiau aliejaus nei iš nepilnai sunokusių).
skaniosdienos says
Diana, aš neteigiau, jog aliejus turi būti ne kartus. Tačiau prasto aliejaus kartumas – yra nemalonaus skonio. Ką būtent ir paminėjau 🙂